Otwarto kolejne nowe boisko piłkarskie

02.06.2022

W dzielnicy Skłodowskiej-Curie oddano dzisiaj do użytku nowe boisko piłkarskie wraz z bieżnią lekkoatletyczną. Zrealizowana przez miasto inwestycja to efekt głosowania przeprowadzonego w trakcie piątej i szóstej edycji Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Nowy obiekt sportowy mieści się przy Szkole Podstawowej nr 14 im. Adama Mickiewicza (ul. Gdańska 10). Inicjatywę utworzenia boiska zgłosili mieszkańcy dzielnicy.

Dziś oddajemy do użytku kolejny obiekt sportowy zrealizowany z myślą o najmłodszych mieszkańcach. To jedna z wielu ważnych dla zabrzan inwestycji, która wybrana została w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. Aktualnie trwa nabór wniosków w kolejnej edycji tej inicjatywy, dlatego zachęcam wszystkich do składania propozycji, na które czekamy do 9 czerwca – stwierdziła w trakcie uroczystości Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent miasta Zabrze.

Koszt inwestycji wyniósł blisko 500 tys. zł (485 784,10 zł brutto). W ramach tego zadania, które zostało podzielone na dwa etapy, wykonano boisko do piłki nożnej ze sztuczną murawą (z trawy syntetycznej) o wymiarach 21×35 metrów oraz 60-metrową, trzytorową bieżnię lekkoatletyczną wraz ze skocznią w dal o nawierzchni syntetycznej.