Zabrze dzieciom czyli co będzie się działo z okazji Dnia Dziecka

27.05.2022

Już tylko kilka dni dzieli nas od jednego z najwdzięczniejszych świąt w kalendarzu – od Międzynarodowego Dnia Dziecka, które obchodzimy co roku 1 czerwca. W naszym mieście imprezy i wydarzenia organizowane z myślą o najmłodszych rozpoczną się już w ten weekend.

Już jutro w Teatrze Nowym w Zabrzu odbędzie się premiera spektaklu „Niesamowite przygody skarpetek” inspirowanego książką Justyny Bednarek. Bohaterka spektaklu – Mała Be – opowie o przygodach skarpetek, które ruszyły w podróż by przeżyć niezapomniane przygody! Skarpetka zostaje filmową gwiazdą, detektywem, opiekunką myszek albo specjalistą od rozweselania dzieci. A to wszystko przygotowane dla najmłodszych widzów Teatru, z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

28 maja do Parku 12C Sztolni Królowa Luiza zaprasza Muzeum Górnictwa Węglowego, które organizuje tego dnia Piknik Rodzinny, któremu przyświecać będzie idea, że ratować każdy może. Rodzice oraz ich pociechy będą mogli spędzić wspólnie czas na świeżym powietrzu przy specjalnie organizowanych warsztatach o tematyce ratowniczej. Dobrze się bawiąc, a przy okazji pozyskując dawkę wiedzy praktycznej przygotują się tym samym na zbliżający się sezon wakacyjny z zakresu bezpieczeństwa oraz pierwszej pomocy.

W najbliższą niedzielę, 29 maja, na terenie parafii ewangelicko-augsburskiej przy ul. Brygadzistów 14 w Mikulczycach, z okazji Dnia Dziecka odbędzie się impreza pn. „Rodzinny czas zabaw i relaksu dla zdrowia”. Organizatorzy zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych, którzy chcą miło i przyjemnie spędzić czas do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. W programie: gry i zabawy dla młodszych oraz starszych, stoisko plastyczne (m.in. malowanie twarzy), decoupage – technika ozdabiania, rycerski zakątek, indiańska wioska dla maluchów, strzelanie z łuku, zabawy z bańkami mydlanymi, szukanie monet wykrywaczem metalu, pierwsza pomoc – warsztaty na fantomach, budowanie domków drewnianych, niespodzianki dla dzieci, a także pogadanka o ziołach dla dorosłych (Andrzej Wojtkowski) oraz wykład „Skąd pochodzimy i dokąd dążymy”. Piknik rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do godz. 17.00.

29 maja, o godz. 11.30, na terenie Orlika przy Szkole Podstawowej nr 29 (Rokitnica, ul. Budowlana 26) Stowarzyszenie Wspierania Sportu Młodzieżowego „Promotor” zaprasza na „Rodzinny Dzień Dziecka z Promotorem”. Głównym punktem imprezy będą konkurencje sportowe dziecko+rodzic, ale przewidziano także wiele atrakcji towarzyszących, o których dowiecie się Państwo z postów publikowanych na Funpage-u Promotora.

Tradycyjnie jak co roku w przestrzeniach Areny Zabrze odbędzie się wydarzenie organizowane z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta. 1 czerwca w środę od godziny 10.00 do 15.00 zapraszamy dzieci, młodzież do skorzystania z wielu atrakcji jakie zostały przygotowane W programie: Muzyczny start (godz. 10.00), Dzieci dzieciom – powitanie (godz. 10.30), koncert z przebojami Majki Jeżowskiej (godz. 10.45), kolorowe taneczne animacje (godz. 12.15), Bajkowe party z mega pluszakami (godz. 12.30) oraz konkursy z nagrodami (godz. 14.00). Więcej informacji o imprezie znajdziecie Państwo TUTAJ.

Dodatkowo odbędzie się symultana szachowa, turniej mini tenisa i piłkarzyków. Z najmłodszymi spotkają się zabrzańscy strażacy i policjanci. Na miejscu dostępne będą dmuchańce i zjeżdżalnie, a dla każdego dziecka przygotowany zostanie poczęstunek.

Park 12C Sztolni Królowa Luiza zaprasza najmłodszych z okazji ich święta także 4 czerwca. W Tym dniu pokopalniana przestrzeń zagospodarowana tak, by służyć turystom i rodzinom. wypełni się śmiechem, piskiem, balonami i zapachem słodyczy. Więcej szczegółów wkrótce na http://www.sztolnialuiza.pl  

Tego dnia koniecznie musicie również odwiedzić Podziemne Królestwo Craftomani.
Więcej informacji o zwiedzaniu i bilety dostępne na:https://bilety.kopalniaguido.pl/shop?product=CRAFTOMANI