„Pictures of Poland” w Domu Muzyki i Tańca

26.05.2022

“Pictures of Poland” to tytuł najnowszego widowiska baletowego przygotowanego przez Operę Śląską i Dom Muzyki i Tańca z okazji trwającego Metropolitalnego Święta Rodziny. Ten niepowtarzalny koncert będzie można już czwartego czerwca obejrzeć na scenie DMiT.

To spektakularne widowisko odnoszące się do wartości narodowych takich jak: wolność, solidarność, ofiarność czy duma, zabierze widzów w podróż po najciekawszych wydarzeniach począwszy od powstania Państwa Polskiego, aż do czasów współczesnych.

Baletowy teatr symboli zbudowany na bazie najistotniejszych historycznie wydarzeń dając możliwość śledzenia polskich losów nie pozwala się nudzić, pełni tym samym znakomite funkcje popularyzatorskie oraz edukacyjne.

Warto wspomnieć, iż muzyczną podstawę spektaklu tworzy album „Poland” grupy Tangerine Dream, grającej elektroniczną muzykę o charakterze symfonicznego rocka. ​Z kolei pomysłodawcą, reżyserem i choreografem widowiska jest Artur Żymełka – nagrodzony Teatralną Nagrodą Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii „Najlepszy choreograf” oraz Złotą Maską w kategorii „Przedstawienie roku 2021” – za wyreżyserowany spektakl baletowy Sól Ziemi Czarnej.

Połączenie wyjątkowej muzyki z tematyką spektaklu sprawi, iż czekają na Państwa niesamowite wrażenia!