Wielkie bicie rekordu szachowego na stadionie Arena Zabrze!

25.05.2022

W Klubie Biznesowym Areny Zabrze trwa największy w Polsce symultaniczny pojedynek szachowy. Wszyscy biorący udział w próbie bicia Rekordu Guinessa rozgrywają pojedynek z Katarzyną Krajewską – trenerem szachowym oraz sędzią szachowym z licencją międzynarodową.

W uroczystym otwarciu wydarzenia udział wzięli m.in.: dyrektor Biura Prezydenta Miasta Urzędu Miejskiego w Zabrzu Jan Pawluch, przewodniczący Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji Rady Miasta Zabrze Damian Trześniewski, prezes Polskiego Związku Szachowego arcymistrz Radosław Jedynak, wiceprezes Polskiego Związku Szachowego arcymistrz Artur Jakubiec, dziennikarz Polskiego Związku Szachowego arcymistrz Zbigniew Pateza oraz dyrektor Biura Rekordu Polski Paweł Chwalibóg.

Symultana szachowa organizowana jest z okazji 100-lecia Miasta Zabrze, jest zgłoszona jako impreza towarzysząca próbie ustanowienia oficjalnego Rekordu Polski. To seans gry jednoczesnej, który ma na celu upowszechnianie gry w szachy wśród dzieci, młodzieży i ich rodzin.

Organizatorami wydarzenia jest m.in.: projekt Kreatywne Szachy, Miasto Zabrze, Klub Szachowy SZACH MAT Zabrze oraz Biuro Rekordów w Polsce.