W Zabrzu odbywa się Kiermasz Ofert Pracy

19.05.2022

W siedzibie Cechu Rzemieślników Małej i Średniej Przedsiębiorczości oraz Pracodawców odbywa się dzisiaj Kiermasz Ofert Pracy, który odbywa się w ramach Dnia Promocji Zatrudnienia. Była to doskonała okazja, aby porozmawiać z pracodawcami, a także uzyskać kompleksową i wyczerpującą informację o aktualnej ofercie pracy w naszym mieście i nie tylko.

Zabrze było kiedyś największą wsią w Europie, a od blisko wieku jest prężnie rozwijającym się miastem. Miasto zapłaciło niezwykle wysoką cenę z powodu restrukturyzacji przemysłu ciężkiego. Bezrobocie sięgnęło wówczas ok. 24 proc. – to znaczy, że blisko co czwarty mieszkaniec nie miał pracy! Dlatego jako miasto podjęliśmy ogromny wysiłek w celu wyznaczenia nowych kierunków rozwoju i konsekwentnie pracujemy na rzecz ich realizacji. Dzisiaj to zaledwie 5,2% co oznacza, że działania miasta przyniosły wymierny skutek – skomentowała Katarzyna Dzióba, zastępca prezydenta miasta Zabrze.

W ramach dzisiejszego kiermaszu podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Powiatowym Urzędem Pracy w Zabrzu a Cechem Rzemieślników Małej i Średniej Przedsiębiorczości oraz Pracodawców. Porozumienie przewiduje współpracę na rzecz promowania idei świadomego wyboru kariery zawodowej oraz kształcenia zawodowego zgodnie z potrzebami rynku pracy. Podpisy na dokumentach w obecności zastępcy prezydenta miasta Zabrze Katarzyny Dzióby złożyli dyrektor PUP w Zabrzu Elżbieta Korecka oraz starszy Cechu Ryszard Genge.