Za nami spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek

13.05.2022

W Klubie Biznesowym Areny Zabrze odbyło się wczoraj spotkanie pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu oraz jej przyjaciół i sympatyków z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, który obchodziliśmy 8 maja.

W wydarzeniu udział wzięli m. in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka- Szulik, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu Tomasz Iwasiów, dyrektor Biblioteki Śląskiej w Katowicach prof. Zbigniew Kadłubek, przewodnicząca Śląskiego Okręgu Związku Bibliotekarzy Polskich Magdalena Gomułka, przewodniczący Komisji Kultury i Dziedzictwa w Zabrzu Dariusz Waleriański, fotograf Arkadiusz Gola oraz prof. Marian Oslislo.

Spotkanie rozpoczęło się wyświetleniem filmu, który podsumował działalność MBP w Zabrzu w ostatnich dwóch latach, wyjątkowych ze względu na epidemię COVID-19. Mimo niesprzyjających warunków biblioteka prężnie pracowała i zrealizowała wiele wartościowych projektów, które cieszyły się ogromną popularnością. Najlepiej świadczą tym przytoczone statystyki za rok 2020 i 2021:

  • 37 513 czytelników
  • 261 834 odwiedzin biblioteki
  • 671 163 wypożyczeń książek
  • 2159 zorganizowanych wydarzeń
  • 16 553 uczestników eventów

Podczas uroczystości uhonorowano wyróżniających się pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej, a także zaproszonych gości – Arkadiusza Golę, Dariusza Waleriańskiego oraz prof. Mariana Oslislo, którzy za swoją aktywność otrzymali dyplom Przyjaciela Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Liczne gratulacje i słowa uznania za działalność biblioteki zostały złożone na ręce dyrektora Tomasza Iwasiowa. Za sprawną i profesjonalną współpracę podziękowała m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Katarzyna Flak, dyrektor Miejskiego Ogrodu Botanicznego Agnieszka Zawisza-Raszka oraz naczelnicy poszczególnych Wydziałów Urzędu Miejskiego w Zabrzu: Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Dorota Szatters, Oświaty – Ewa Wolnica oraz Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej – Czesława Winecka.

Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego poprzednie dwa lata działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej, której pracownicy, pełni zaangażowania i pasji, z powodzeniem przekazują miłość do książek mieszkańcom Zabrza.