Poznaliśmy laureatów IX Zabrzańskiego Biznesplanu

29.04.2022

28 kwietnia w Hotelu Diament rozstrzygnięto IX edycję konkurs „Zabrzański Biznesplan”, który z inicjatywy prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik organizowany jest od 2013 roku. Konkurs służy wspieraniu przedsiębiorczości i pobudzaniu aktywności gospodarczej mieszkańców Zabrza.

W uroczystej gali uczestniczyli samorządowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele samorządu gospodarczego, świata nauki oraz instytucji otoczenia biznesu, w tym m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, zastępcy prezydenta Miasta Zabrze Katarzyna Dzióba oraz Borys Borówka, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Zabrzu Elżbieta Korecka prezes Zabrzańskiej Agencji Realizacji Inwestycji Mariola Majchrzyk, prezes Zabrzańskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Piotr Niemiec, prezes Spółki Stadion w Zabrzu Tadeusz Dębicki, prezes PGBiPH „POCH” Sp. z o.o. w Zabrzu Gabriela Pudlo-Chojnacka oraz prezes PG DEMEX Sp. z o.o. Zbigniew Barecki.

– Kolejni młodzi i ambitni zabrzanie zrealizują w naszym mieście swoje pomysły na biznes. Wczoraj rozstrzygnęliśmy dziewiątą już edycję konkursu „Zabrzański Biznesplan” – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – To inicjatywa, której celem jest wsparcie początkujących przedsiębiorców. Wartość dotychczas przyznanych nagród przekroczyła już milion złotych. W okresie ostatnich dziewięciu lat pomysły na biznes zgłosiło 231 osób, a 26 laureatów otrzymało nagrody. Część z nich obecnie sama funduje wsparcie dla nowych przedsiębiorców, będąc partnerami naszej inicjatywy. Gratuluję tegorocznym laureatom zwycięstwa i życzę skutecznego rozwoju biznesu. Mam nadzieję, że już wkrótce to oni będą parterami konkursu – dodaje prezydent Zabrza.

W tegorocznej edycji nagrodzeni zostali:

• I miejsce – Izabela Wiecheć (kawiarnia/cukiernia w stylu Boho)
  • II miejsce – Klaudia Wilk (Instytut podologii – profilaktyka i specjalistyczna pielęgnacja stóp)
  • III miejsce (ex aequo) – Magdalena Hawrot (usługi BHP, p.poż. i z zakresu ochrony środowiska) oraz Agnieszka Wolnica (ekologiczna marka odzieżowa).

– Serdecznie gratuluję zwyciężczyniom oraz wyróżnionym i życzę powodzenia przy realizacji pomysłów na biznes w naszym mieście. Dziękuję wszystkim uczestniczącym w organizacji tego projektu osobom oraz partnerom biznesowym. Szczególnie cieszy mnie zaangażowanie laureatów lat poprzednich, którzy pomagają młodszym kolegom i koleżankom – stwierdza prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Dzięki „Zabrzańskiemu Biznesplanowi” w Zabrzu powstała wyjątkowa przestrzeń do wymiany doświadczeń i czerpania z wiedzy doświadczonych przedsiębiorców, co podkreślają laureaci poprzednich edycji. Zapewniając kompleksowe zaplecze infrastrukturalne oraz eksperckie Miasto otacza młodych ludzi stawiających pierwsze kroki w biznesie merytoryczną opieką, a także pomocą logistyczną. Nieustannie podejmowane są też intensywne działania zmierzające do zwiększania potencjału gospodarczego miasta.

W dotychczasowych dziewięciu edycjach „Zabrzańskiego Biznesplanu” zgłoszonych zostało 226 projektów przez 231 uczestników, a partnerzy ufundowali nagrody o łącznej wartości ok. miliona zł. Otrzymało je 26 laureatów, z czego 24 nadal aktywnie prowadzi firmy. Od samego początku Konkurs wspierają banki, prywatne firmy, spółki miejskie, instytucje otoczenia biznesu. Pierwsza edycję wsparło 13 partnerów. Obecnie współpracujemy z 40.

Ostatni konkurs to 34 złożonych biznesplanów oraz 40 partnerów, którzy ufundowali nagrody finansowe wartości 38 000 złotych oraz rzeczowe na kwotę ok. 150 000 zł.

Jeszcze w tym roku ruszy jubileuszowa X edycja Zabrzańskiego Biznes Planu. Szczegóły wkrótce na www.miastozabrze.pl