Transport pomocy humanitarnej z Włoch dotrze do Równego/Транспорт гуманітарної допомоги з Італії досягне Pівних

11.04.2022

9 kwietnia z włoskiego miasta partnerskiego Rovereto dotarły do Zabrza dary dla Ukrainy. W transporcie znalazły się m.in. żywność, odzież, leki, środki higieniczne i wózek inwalidzki. A już we wtorek, razem z zabrzańskimi darami oraz przygotowaną przez firmę Eskulap karetką, wszystkie ofiarowane rzeczy zostaną wysłane do ukraińskiego miasta partnerskiego Równe.

Warto przypomnieć, że już od ponad miesiąca siedziba Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu jest punktem, do którego docierają dary rzeczowe przekazywane z myślą o obywatelach Ukrainy zarówno przez osoby indywidualne, jak i stowarzyszenia. Trafiają tu także transporty z pomocą z zagranicy, m.in. od naszych przyjaciół z miast partnerskich. Potrzeb jest jednak nadal dużo i pracownicy COP zapraszają nadal do współpracy zarówno wolontariuszy, jak i tych, którzy chcą wesprzeć Ukraińców w konkretny sposób.

Do siedziby COP przy ul. Brodzińskiego 4 można przynosić żywność o długiej dacie przydatności do spożycia (mleko, kaszę, konserwy, ryż, makarony itp.), środki higieniczne, proszki, bieliznę czy pościel. Przyjmowane będą tylko artykuły nowe!

Punkt czynny jest codziennie w dni powszednie od godz. 9.00 do godz. 18.00. Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem telefonu: (32) 271 04 74 lub 512 240 287.