Zabrze przestrzenią rozwoju

Zabrze i Essen pomagają razem Ukrainie/ Забже та Ессен допомагає Україні разом

07.03.2022

W niedzielę z naszego miasta wyruszył kolejny transport do ukraińskiego miasta Równe. Zebrane dary trafią do tamtejszego szpitala pomagającego osobom poszkodowanym w wyniku działań wojennych toczących się w Ukrainie. W akcję pomocy włączyło się także zabrzańskie miasto partnerskie Essen.

Dary, które wczoraj trafiły do Zabrza z zaprzyjaźnionego niemieckiego miasta Essen, przeładowano do tira, który przyjechał do naszego miasta z Równego. Trafiły tam również produkty zebrane dzięki Państwa ofiarności w Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu. Warto przypomnieć, że Zabrze uruchomiło konto dedykowane pomocy Ukrainie, gdzie za zebrane środki zostały zakupione leki oraz artykuły medyczne.

Zbiórka w COP trwa nadal. Można tam przynosić żywność o długiej dacie przydatności do spożycia (konserwy, ryż, kasza, makarony itd.), środki opatrunkowe, higieniczne i sanitarne, koce, śpiwory oraz pościel itp. Przyjmowane będą tylko artykuły nowe.

Punkty czynny jest codziennie w dni powszednie od godz. 8.00 do godz. 19.00, a w soboty i niedziele od godz. 10.00 do godz. 15.00. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: (32) 271 04 74 lub 512 240 287.

Warto przypomnieć, że Zabrze uruchomiło też konto dedykowane pomocy Ukrainie, gdzie za zebrane środki zostały zakupione leki oraz artykuły medyczne. Więcej na ten temat przeczytacie Państwo TUTAJ.