Dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych. Rusza dodatkowy nabór wniosków!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie logo-eko.png

Prezydent Miasta Zabrze ogłasza dodatkowy nabór uzupełniający do Projektu pn.: „Miasto Zabrze eko-instalacje fotowoltaiczne – odnawialne źródła energii”. Deklaracje będzie można składać od 10 do 23 lutego. Dlaczego warto postawić na fotowoltaikę? Pozwala nam nie tylko dbać o nasz budżet, zmniejszając rachunki za prąd, ale również dba o otaczające nas środowisko. Panele nie emitują żadnych szkodliwych substancji, tym samym nie zanieczyszczają środowiska.

Projekt „Miasto Zabrze eko-instalacje fotowoltaiczne – odnawialne źródła energii” współfinansowany będzie ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Regionalnego pod warunkiem uzyskania przez Miasto Zabrze dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Wysokość dofinansowania wyniesie 75 proc. kosztów kwalifikowanych lecz nie więcej niż 14 tys. zł.

Kto może się starać o dofinansowanie?

• osoby posiadające PRAWO WŁASNOŚCI/ WSPÓŁWŁASNOŚCI, DO BUDYNKU MIESZKALNEGO JEDNORODZINNEGO położonego na terenie miasta Zabrze;
  • osoby posiadające uregulowany stan prawny nieruchomości, na której będzie realizowany Projekt;
  • osoby, które nie posiadają jakichkolwiek zaległych zobowiązań finansowych wobec Miasta Zabrze z tytułu należności podatkowych oraz z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wnoszonymi na rzecz Miasta Zabrze.

Projekt zakłada montaż mikroinstalacji OZE (instalacji fotowoltaicznych) o mocy do 6,5 kWp, których głównym przeznaczeniem będzie wyprodukowanie energii na własne potrzeby w budynkach zamieszkałych, położonych na terenie Miasta Zabrze.

Gdzie można uzyskać informacje o Projekcie:

• telefonicznie pod nr 32/ 37-33-354 codziennie z wyjątkiem dni świątecznych, sobót i niedziel w godzinach od 8.00 do 15.00;
  • na stronie internetowej www.miastozabrze.pl w zakładce: Dla Mieszkańców – Ekologia – Dofinansowanie – dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych.

Termin składania deklaracji udziału w Projekcie: od 10 LUTEGO  2022 r. do 23 LUTEGO 2022 r.

Sposób i miejsce składania deklaracji udziału w Projekcie:

Deklaracje udziału w formie papierowej wraz z niezbędnymi załącznikami należy włożyć do koperty, koperta powinna być zamknięta i dodatkowo opisana w następujący sposób „MIASTO ZABRZE EKO – INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE – ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII” . Kopertę należy składać osobiście w Urzędzie Miejskim w Zabrzu, ul. Wolności 286, 41-800 Zabrze Wydział Ekologii (II piętro) w terminie od 10 do 23 lutego w poniedziałki i wtorki w godz. 12.00-15.30 oraz od środy do piątku w godz. 8.00-13.00.