Zabrze przestrzenią rozwoju

Kobieca piłka nożna wkrótce pod skrzydłami Górnika Zabrze

01.02.2022

To szczególny dzień dla zabrzańskiej kobiecej piłki nożnej. Kobiecy Klub Sportowy Zabrze wkrótce połączy swoje siły z Akademią Górnika Zabrze. Z tej okazji w sali zabrzańskiego ratusza odbyło się dzisiaj spotkanie przedstawicieli stron uczestniczących w tym projekcie.

Myślę, że to bardzo ważny dzień. Po 20 latach ciężkiej pracy możemy stawiać mocniejsze akcenty w kobiecej piłce. Cieszę się, że w szeregach Górnika Zabrze jest miejsce dla młodych dam. Kobiety pokażą, że potrafią walczyć. Jestem pełna podziwu dla konsekwencji całego klubu. Pokazuje to siłę naszego miasta bo nie ma Zabrza bez piłki i Górnika i nie ma Górnika bez Zabrza. Czekamy z niecierpliwością na wasze przyszłe zwycięstwa – komentowała podczas wydarzenia prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

W spotkaniu udział wzięli m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, przewodniczący Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji Rady Miasta Zabrze Damian Trześniewski, prezes KKS Zabrze Agnieszka Pluskota oraz reprezentant Akademii Górnika Zabrze Tomasz Rogalski.

– Jesteśmy zadowolone, że klub, który rozbudowujemy od lat możemy połączyć z tak silnym partnerem jak Górnik Zabrze. Dziękujemy za zaufanie, którym nas obdarzono. To właśnie ciężka praca skutkuje właśnie połączeniem kobiecej piłki rozwoju – powiedziała prezes Agnieszka Pluskota.

Ta wzajemna kooperacja Górnika z KKS-em w przyszłości pozwoli zwiększyć liczebność klubu a także zainteresowanie piłką kobiecą dziewczyn z Zabrza i regionu. Widzimy ogromny potencjał w zabrzankach. Kluby mają także wspólny cel aby zabrzańska kobieca piłka nożna pięła się w górę po tabeli rozgrywek.

Jako akademia chcemy pogratulować jubileuszu dwudziestolecia działalności KKS Zabrze. Mocno promujecie piłkę kobiecą w naszym mieście, ale także w całym regionie. Po wspólnych rozmowach chcemy podjąć się ścisłej współpracy na rzecz kobiecej piłki nożnej wykorzystując ogromny potencjał, który w przyszłości zaowocuje wspaniałymi wynikami sportowymi. Dzięki naszej współpracy chcemy także wykorzystać nasze lata doświadczenia w trenowaniu młodych talentów piłkarskich, jednocześnie promując kobiecą piłkę pod naszą marką – stwierdził podczas wydarzenia Tomasz Rogalski.

Przypomnijmy, że obchodzący w tym roku jubileusz Kobiecego Klubu Sportowego Zabrze to drużyna piłki nożnej kobiet, założona 15 marca 2002 roku. Pierwotnie klub występował pod nazwą KS Zaborze Zabrze, jednak od 2005 roku został on przemianowany na KKS Zabrze.