Ferie w mieście razem z Miejskim Ośrodkiem Kultury

26.01.2022

Nieco ponad dwa tygodnie dzielą nas od tegorocznych ferii zimowych. To kolejny rok, kiedy trwająca pandemia determinować będzie ofertę, jaką można zaproponować w tym czasie najmłodszym. Jednak Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu wychodzi na przeciw oczekiwaniom rodziców oraz ich pociech i wraz z dzielnicowymi ośrodkami kultury w Biskupicach, Kończycach, Pawłowie i Grzybowicach, a także kinem Roma przygotował kilka propozycji na czas zimowej przerwy od zajęć lekcyjnych.

W bieżącym roku nasze miasto obchodzi jubileusz 100. rocznicy nadania praw miejskich. Z tej okazji MOK zaprasza wszystkie dzieci na urodzinowe party z mnóstwem niespodzianek. W imprezie będzie można wziąć udział 21, 22 i 23 lutego (początek – godz. 10.00). Urodzinowe party to przede wszystkim zabawa taneczna z elementami nauki pantomimy, posługiwania się diabolo, flowerstickiem czy kręcenia talerzami.

W MOK odbędzie się też w trakcie ferii V edycja Warsztatów dla dzieci i młodzieży Platea 2022 (14-18 lutego, w godz. 8.30-13.30). Formuła pięciodniowych warsztatów daje możliwość zainicjowania pracy nad powstaniem etiudy teatralnej od momentu poznania tekstu, poprzez twórczą pracę nad ruchem scenicznym, po przygotowanie własnej scenografii i kostiumów. Projekt kończy się pokazem spektaklu na scenie. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych pedagogów, tancerzy i aktorów absolwentów szkoły teatralnej.

W galerii MOK od 7 do 28 lutego będzie można odwiedzić wystawę poplenerową prac uczniów Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu pn. „100 lat w rytmie Zabrza”.

Wiele ciekawych zajęć przygotowano również w dzielnicowych ośrodkach kultury w Biskupicach, Grzybowicach, Kończycach i Pawłowie. Najmłodsi mogą wybierać m.in. spośród warsztatów ceramicznych, plastycznych, krawieckich czy też warsztatów z robotyki. W DOK Grzybowice zaplanowano też Zimową Akademię Szachową czyli cykl bezpłatnych zajęć szachowych z zakresu podstaw dyscypliny szachowej przeznaczonych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Specjalną ofertę dla najmłodszych w czasie ferii zimowych przygotowało również najstarsze kino w Zabrzu – kino ROMA, które zaprasza do uczestnictwa w projekcie “Ferie z kinem Roma”, w ramach którego proponuje bajkowe seanse dla dzieci w promocyjnej cenie 10 zł.

Więcej informacji nt. oferty przygotowanej na czas tegorocznych ferii zimowych przez MOK w Zabrzu oraz dzielnicowe ośrodki kultury i kino Roma znajdziecie Państwo TUTAJ. Warto zapoznać się z nią już teraz, ponieważ na większość zajęć obowiązują zapisy, a ilość miejsc jest ograniczona.