2 miliony złotych na sport dzieci i młodzieży

25.01.2022

W zabrzańskim ratuszu podpisane zostały umowy dotacyjne z przedstawicielami klubów i stowarzyszeń zajmujących się organizacją zajęć sportowych. Łącznie w tym roku Zabrze przeznaczyło 2 miliony złotych na realizację zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Dzięki tym środkom z oferty sportowej w 2022 roku skorzysta ok. 6 tysięcy młodych zabrzan.

W wyniku rozstrzygnięcia konkursu dotacje przyznano 48 podmiotom na realizację 58 projektów.

W Zabrzu konsekwentnie wspieramy sport młodzieżowy. W 2022 r. ok. 6 tysięcy młodych zabrzan będzie mogło realizować swoje sportowe marzenia. Wierzę, że pośród nich jest wielu przyszłych wybitnych sportowców, którzy osiągną sukcesy na miarę Lukasa Podolskiego – powiedziała w czasie spotkania prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

W wyniku rozstrzygniętego konkursu, dotacje przyznano aż 48 podmiotom, które w sumie zrealizują aż 58 projektów. Konkurs poprzedziły konsultacje z klubami i stowarzyszeniami, które pozwoliły ułatwić zainteresowanym przygotowanie i złożenie ofert. Zadania mają być zrealizowane do końca 2022 roku.

Dotacje przyznano klubom sportowych i stowarzyszeniom na realizację czterech zadań:

  1. organizowanie szkolenia sportowego dzieci i młodzieży (rocznik 1999 i młodsi),
  2. organizowanie zajęć o charakterze sportowo – rekreacyjnym dla dzieci i młodzieży (rocznik 1999 i młodsi),
  3. organizowanie imprez sportowych i rekreacyjnych oraz organizowanie udziału
    w imprezach sportowych i rekreacyjnych,
  4. organizowanie zajęć sportowych i rekreacyjnych, organizowanie imprez oraz udziału w imprezach sportowych i rekreacyjnych dla osób niepełnosprawnych.

W uroczystym podpisaniu umów udział wzięli przedstawiciele kilku z wyłonionych podmiotów, tj.: Fundacja Górnika Zabrze (na organizację szkolenia sportowego oraz na organizację XXI turnieju juniorów starszych im. Ernesta Pohla), Młodzieżowy Klub Sportowy Zaborze Zabrze (szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w piłce nożnej oraz na Dzień Dziecka i Lato w mieście na sportowo), Stowarzyszenie Aktywne Zabrze (bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży), Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Pogoń 1945 Zabrze (szkolenie sportowe w piłce ręcznej) i Uczniowski Klub Sportowy Szach Mat Zabrze ( szkolenie szachowe  i organizację rozgrywek szachowych w Zabrzu).

W tym roku wyjątkowo zadania w ramach podpisanych dzisiaj dotacji można realizować już od stycznia.