Za nami XXIX Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Zabrze

24.01.2022

Podczas 𝗫𝗫𝗜𝗫 𝗠𝗶𝗲̨𝗱𝘇𝘆𝗻𝗮𝗿𝗼𝗱𝗼𝘄𝗲𝗴𝗼 𝗛𝗮𝗹𝗼𝘄𝗲𝗴𝗼 𝗧𝘂𝗿𝗻𝗶𝗲𝗷𝘂 𝗣𝗶ł𝗸𝗶 𝗡𝗼𝘇̇𝗻𝗲𝗷 𝗝𝘂𝗻𝗶𝗼𝗿𝗼́𝘄 𝗼 𝗣𝘂𝗰𝗵𝗮𝗿 𝗣𝗿𝗲𝘇𝘆𝗱𝗲𝗻𝘁a Miasta Zabrze nie zabrakło emocji, pięknych bramek i walki do ostatnich minut spotkania. Trzydniowa impreza odbyła się w hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu. W rywalizacji wzięło udział osiem drużyn z Polski, Słowacji, Czech oraz Ukrainy.

Polskę reprezentowali młodzi piłkarze z Górnika Zabrze, GKS Katowice, Stadionu Śląskiego Chorzówm Escolii Varsovia oraz Gwarka Zabrze, a zza granicy przyjechali do nas piłkarze z: MFK ADV Stara Ľubovňa, Ruchu Lwów oraz Banika Ostravy.

Mecze były rozgrywane w systemie grupowym każdy z każdym po 25 minut bez zmian stron boiska. W czasie gry obowiązywały przepisy FIFA. Zwycięzca opuszczał halę MOSiR z nagrodami rzeczowymi, pucharami i dyplomami.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz samorządowych miasta na czele z zastępcą prezydenta Miasta Zabrze Krzysztofem Lewandowskim, dyrektorem Biura Prezydenta Miasta Zabrze Janem Pawluchem oraz przewodniczącą Rady Miasta Zabrze Łucją Chrzęstek-Bar.