Kolejna inwestycja w Rokitnicy – tym razem przy ul. Jordana

18.01.2022

Pięć miesięcy będzie miała firma AMBET na przebudowę przepustu w ciągu rowu melioracyjnego pod ul. Jordana. Dzisiaj, w Sali Historycznej zabrzańskiego Ratusza przy ul. Religi 1 podpisana została umowa na realizację zadania pn. „Przebudowa obiektów inżynierskich na terenie miasta Zabrze z podziałem na części. Część 13: Przepust w ciągu rowu melioracyjnego pod ul. Jordana”. Koszt inwestycji to ponad pól miliona zł.

Podpisy na umowie w obecności prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik złożyli: dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Zabrzu Danuta Bochyńska-Podloch oraz Ireneusz Amonowicz – prezes zarządu firmy AMBET Sp. z o.o. Sp. k. z Wojkowic.

Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na przebudowie przepustu w ciągu rowu melioracyjnego pod ul. Jordana. Zakres zamówienia obejmuje rozbiórkę istniejącego przepustu w części zachodniej „pod chodnikiem” oraz wykonanie przepustu o nowej konstrukcji żelbetowej wraz z prefabrykowaną ścianą czołową. Roboty obejmują również odtworzenie nasypu, nawierzchni chodnika, umocnienie koryta cieku, odmulenie przepustu, naprawę i zabezpieczenie antykorozyjne elementów żelbetowych w części „pod drogą”, przebudowę wylotów kanalizacji deszczowej oraz przebudowę urządzeń teletechnicznych Dla poprawy bezpieczeństwa na odcinku przebudowy zostaną zamontowane wzdłuż jezdni obustronnie bariery drogowe.