Za nami wspólne kolędowanie w Teatrze Nowym

14.01.2022

Wczoraj, w Teatrze Nowym w Zabrzu odbył się koncert „Graj dudka, graj!”, w trakcie którego na dużej scenie Przyjaciele Teatru i jego aktorzy rozmawiali o świętach i zwyczajach bożonarodzeniowych. Spotkanie było też okazją do wspólnego kolędowania. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Nowego w Zabrzu z Kulturą oraz Teatr Nowy w Zabrzu.

W koncercie udział wzięli m.in.: Katarzyna Gatner, Kasia Łacisz, Renata Spinek, Agata Śliwa, Joanna Romaniak, Adrian Ryński-Nogaj, Krzysztof Urbanowicz, Danuta Lewandowska, Jolanta Niestrój-Malisz, Beata Dąbrowiecka, Paweł Janicki oraz Zbigniew Stryj. O oprawę instrumentalną zadbali: Kuba Łysik – skrzypce, Tomek Bieniek – pianino, Marek Szulik – trąbka, Marcin Załęski – gitara oraz Mokierski Chór Kameralny pod kierunkiem Izabeli Szczerbowskiej wraz z akustykiem Łukaszem Szostiem oraz oprawą świetlną Wacława Czarneckiego.

Po koncercie odbyła się zbiórka na rehabilitację Ewy Kopczyńskiej, która po przebytym kilkanaście dni temu udarze mózgu wymaga pobytu w specjalistycznym ośrodku rehabilitacyjnym.