Załatw sprawy urzędowe przez internet

11.01.2022

E-administracja w okresie pandemii staje się coraz bardziej popularna. Zwłaszcza, że katalog spraw, które można dziś załatwić drogą elektroniczną w niemal każdej publicznej instytucji stale się poszerza. Jedną z takich usług jest aplikacja “Ustaltermin” skierowana do klientów Urzędu Miejskiego w Zabrzu – dedykowana dla spraw realizowanych przez Wydział Komunikacji, Wydział Spraw Obywatelskich oraz Urząd Stanu Cywilnego.

Aplikacja umożliwia dokonanie rezerwacji wizyty w Urzędzie w wybranym dniu oraz godzinie przy użyciu dedykowanej strony internetowej, uruchamianej zarówno na telefonie, tablecie, jak i komputerze.

System po rejestracji automatycznie prześle powiadomienie e-mail o potwierdzeniu wizyty i wygeneruje kod dostępu (wirtualny bilet). Wystarczy okazać bilet na urządzeniu mobilnym lub zapamiętać kod bez konieczności jego drukowania. W każdej chwili można anulować termin zaplanowanej wizyty.

W celu rezerwacji:

lub

  • poprzez BIP: https://bip.miastozabrze.pl
    wybierając zakładkę „Gdzie załatwisz sprawę”, następnie Wydział Komunikacji oraz sprawę do załatwienia.

Przypominamy, że w Zabrzu została także uruchomiona platforma eBOK (Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta), która pozwala m.in. na sprawdzenie należności podatkowych oraz dokonania elektronicznych płatności. Platforma dostępna jest pod adresem: https://ebok.um.zabrze.pl

Każdy podatnik, który odprowadza podatek od nieruchomości, podatek leśny lub podatek rolny do Miasta Zabrze, ma możliwość założenia sobie konta na platformie eBOK, na której publikowane są informacje o wysokości danego podatku. Jedną z głównych funkcjonalności platformy jest możliwość dokonania elektronicznych płatności w zakresie naliczonych podatków. Możliwe jest opłacenie jednej lub kilku rat podatku zgodnie z wydaną decyzją. Dodatkowo użytkownik ma wgląd w pięcioletnią historię dokonanych opłat, niezależnie od sposobu ich dokonania.

Na platformie można założyć konto na dwa sposoby – poprzez zarejestrowanie danych profilowych lub poprzez Krajowy Węzeł (w tym Profil Zaufany).

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem platformy oraz Instrukcją obsługi dostępną na stronie eBOK.

Platforma eBOK dostępna jest w wersji na komputer oraz na urządzenia mobilne. Powstała ona w ramach projektu pn. „Cyfrowe Usługi Miast dla Przedsiębiorców – CUMP” dofinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój dla osi priorytetowej: II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji dla Działania 2.18 Wysokiej jakości usługi administracyjne.