Zabrze przestrzenią rozwoju

Bezpłatna mammografia dla zabrzanek

10.01.2022

Wcześnie wykryta choroba daje większe szanse na powrót do zdrowia. Dlatego zapraszamy wszystkie panie w wieku 50-69 lat mieszkające w Zabrzu do skorzystania z bezpłatnych badań USG piersi. Równocześnie chcemy zwrócić uwagę Pań na konieczność wykonywania badań profilaktycznych.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie stacjonowała przy markecie Kaufland (al. Korfantego 5) 17 stycznia w godzinach od 10.00 do 17.00.

Badanie jest prowadzone przez specjalistów z LUX MED Diagnostyka w Zabrzu. Na wizytę można się zapisać kontaktując pod numerem tel.: 58 666 24 44. W celu weryfikacji uprawnień do badania należy zabrać ze sobą dowód osobisty, wskazane jest także przyniesienie zdjęć z poprzednich mammografii.

Rak piersi to najczęstsza choroba nowotworowa wśród kobiet. Szacuje się, że rocznie raka piersi rozpoznaje się ponad 18 tysięcy kobiet w Polsce, a około 6 tysięcy z nich umiera. Współczynnik zgonów z powodu tego nowotworu wciąż wzrasta.

Głównym powodem umieralności na raka piersi jest zbyt późne wykrycie choroby, wtedy gdy jest ona już w zaawansowanym stadium. Wcześnie wykryte zmiany nowotworowe dają większe szanse na skuteczne leczenie. Dlatego warto regularnie wykonywać badania diagnostyczne (mammografię, USG) i samobadanie piersi.

Mammografia jest obecnie najskuteczniejszą metodą diagnostyki raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian bezobjawowych i niewyczuwalnych podczas regularnej samokontroli. Badanie trwa jedynie kilka minut i jest całkowicie bezpieczne. Warto zatem poświęcić tę chwilę i zadbać o swoje zdrowie!

W związku z pandemią pacjentki są proszone o przyjścia na badanie w maseczce ochronnej a także o przybycie w czasie ustalonym podczas rejestracji.

plakat dotyczący mammografii w ramach programu profilaktyki raka piersi