Zabrze przestrzenią rozwoju

Za nami Impreza Świąteczna z przemarszem św. Mikołaja

22.12.2021

Świąteczne koncerty, konkursy i animacje dla dzieci, występy, pokazy taneczne oraz bożonarodzeniowe smakołyki – to tylko część atrakcji, jakie wczoraj czekały na mieszkańców, którzy odwiedzili Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy.

Na placu Wolności odbyła się uroczysta Impreza Świąteczna w ramach Zabrzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Ulicami Dworcową i Wolności przeszedł świąteczny przemarsz Św. Mikołaja, a góralska kapela zagrała świąteczny koncert.

Tego dnia każdy mieszkaniec, który zrobił zakupy na Zabrzańskim Jarmarku Bożonarodzeniowym otrzymał choinkę. Wieczorem na ręce prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik zostało przekazane Betlejemskie Światło Pokoju, które otrzymał także każdy uczestnik wydarzenia.

Jeszcze tylko przez dwa dni będzie można korzystać z atrakcji, które przygotowali organizatorzy Zabrzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, gdzie wśród choinek, aromatu grzanego wina i pachnących cynamonem pierników na mieszkańców i przyjezdnych gości czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji.