To już VI Rajd Renifera 2021!

17.12.2021

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa w naszym mieście odbędzie się ponownie Rajd Renifera. Organizowana przez Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji bezpłatna impreza w formie rajdu turystyczno-krajoznawczego po Zabrzu odbędzie się już 18 grudnia. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14.00 na placu Wolności. W tym roku Rajd Renifera będzie imprezą towarzyszącą Zabrzańskiego Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu.

Rajd Renifera to motoryzacyjna impreza turystyczno-krajoznawcza po Zabrzu przeznaczona dla wszystkich miłośników motoryzacji. Każda załoga uczestnicząca w imprezie otrzyma mapę z zaznaczonymi kilkudziesięcioma punktami w mieście. Po dojechaniu w wyznaczone miejsce czeka na nich szereg zadań: zagadki związane bezpośrednio z miejscem, w które dojechali, a także wyzwania związane z pierwszą pomocą, techniką jazdy, znajomością przepisów drogowych, ale także historią miasta czy nawigacją.

Tradycyjnie Rajd Renifera jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Aby to podkreślić, w tym roku wyznaczono dwie kategorie dla zawodników: CLASSIC (dla pojazdów z rocznika 1993 roku i starszych lub też z innych przyczyn zarejestrowanych jako pojazdy zabytkowe) oraz TURYSTYK (dla wszystkich innych pojazdów).

Zapisy odbędą się w dniu imprezy na pl. Wolności. Wyjazd na trasę przewidziany jest o godz. 15.00. Uczestnictwo jest zwolnione z wszelkich opłat.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.zsmm.pl oraz profilu www.Facebook.com/ZSMMpl.

Impreza odbędzie się zgodnie z wszystkimi zaleceniami epidemicznymi.