Zabrze przestrzenią rozwoju

Świąteczne spotkanie z Jubilatami

14.12.2021

Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik spotkała się dzisiaj z Jubilatami, którzy w drugim półroczu br. odbierali listy gratulacyjne z okazji Złotych i Diamentowych Godów.

– Jesteście Państwo godnym naśladowania przykładem par, które mimo życiowych wyzwań wytrwały w związkach małżeńskich, by po latach móc cieszyć się wzajemnym szacunkiem, tolerancją i dojrzałą miłością.– zwróciła się do przybyłych na uroczystość par prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Piszecie historię waszych rodzin, ale i historię naszego miasta. Jesteście dla nas przykładem i dowodem na to, że można pięknie przejść przez życie i cieszyć się razem jesienią swojego życia. Pragnę złożyć Państwu dzisiaj życzenia wielu jeszcze wspólnych lat w zdrowiu i pomyślności, kolejnych jubileuszy, a także spokoju i życzliwości ludzkiej. Życzę nam wszystkim, byśmy potrafili pięknie się spotykać i dzielić doświadczeniami; żebyśmy budowali to miasto i nasze rodziny na silnym fundamencie – dodała prezydent Zabrza.

Spotkanie, zorganizowane z inicjatywy prezydent Zabrza, odbyło się w restauracji „Pod Kasztanami” przy ul. Wolności 190. Oprócz zaproszonych par wzięli w nim udział m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Zabrzu Sławomir Kenig oraz proboszcz dziekan parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Zabrzu ks. Arkadiusz Kinel.

– Jesteście dla nas przykładem jak należy kształtować wzajemne relacje by małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe – zwrócił się do świętujących par kierownik USC w Zabrzu Sławomir Kenig. – Każda z tu obecnych par to inna, wyjątkowa historia. Jesteście wzorem naśladowania postaw społecznych i zwyczajnie ludzkich. Z upływem lat wasza rola w społeczeństwie jednak się nie kończy, lecz nabiera nowego wymiaru. Pozostaje głosem doświadczenia dla młodych ludzi, którzy mimo jakże odmiennych trudów życia wybierają wspólną drogę – dodał Kenig.

W tym roku w naszym zabrzańskim Urzędzie Stanu Cywilnego odbyło się dziesięć uroczystości, w trakcie których uhonorowano 110 par małżeńskich. Najstarsi spośród jubilatów obchodzili 65. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.