Otwarto Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy „Idą Święta”

07.12.2021

Na placu Wolności z pewnością czuć już atmosferę zbliżających się Świat – paradą św. Mikołaja, która przeszła od hotelu Admiralspalast, ulicą Wolności, do placu Wolności rozpoczął się wczoraj oficjalnie Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy „Idą Święta”.

Przedstawiciele organizatorów – zabrzańskiego magistratu, Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości – wraz z mieszkańcami dokładnie o godz. 17.00 zaświecili miejską choinkę, która tradycyjnie stanęła na placu Wolności.

Podczas oficjalnego otwarcia Jarmarku nie zabrakło świątecznych animacji oraz spotkania z Mikołajem i jego pomocnikami. Na scenie zaprezentowali się najmłodsi zabrzanie, którzy mieli możliwość pokazania swoich talentów szerszej publiczności.

Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy „Idą Święta” potrwa do 23 grudnia. W klimatycznych drewnianych budkach będzie można kupić najróżniejsze bożonarodzeniowe smakołyki, świąteczne wypieki, ozdoby, prezenty, czy wyroby rękodzieła artystycznego. Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na mieszkańców Zabrza i gości spoza naszego miasta czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji.

Więcej: https://miastozabrze.pl/2021/12/06/dzisiaj-otwieramy-zabrzanski-jarmark-bozonarodzeniowy-ida-swieta/