Dzisiaj otwieramy Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy “Idą Święta”!

06.12.2021

Świąteczne koncerty, warsztaty artystyczne, konkursy i animacje dla dzieci, występy, pokazy taneczne oraz bożonarodzeniowe smakołyki – to tylko część atrakcji, jakie czekają na mieszkańców Zabrza i wszystkich gości, którzy odwiedzą nasze miasto w trakcie Zabrzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego „Idą Święta”. Impreza rozpocznie się w tym roku 6 grudnia i potrwa do 23 grudnia.

To z pewnością jedno z najbardziej ciepłych i klimatycznych wydarzeń w naszym mieście, impreza z bogatą, wieloletnią tradycją, skierowana do szerokiej publiczności. Od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczestników. Nie inaczej będzie i w tym roku, ponieważ organizatorzy zadbali by wśród jarmarkowych atrakcji każdy znalazł coś dla siebie.

Od 6 do 23 grudnia stoiska handlowe będą otwarte w godz. 10.00-18.00. W świątecznych domkach znajdziemy wystawców oferujących m.in. rękodzieło artystyczne, ozdoby świąteczne, bożonarodzeniowe smakołyki, grzańce, pierniki, swojskie ciasta i specjały kuchni regionalnej.

Oficjalne otwarcie Zabrzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego zaplanowano na 6 grudnia. Tego dnia odbędzie się Zimowa Parada z Elfami, która przejdzie od ulicy Dworcowej do placu Wolności, gdzie nastąpi iluminacja miejskiej choinki.

Na placu Wolności będzie można wziąć udział w mikołajkowych animacjach i konkursach, które rozpoczną się 6 grudnia o godz. 15.15. Tego dnia na scenie zaprezentują się najmłodsi zabrzanie, którzy będą mieli możliwość pokazania swoich talentów szerszej publiczności. Na godz. 17.15 zaplanowano pokaz żonglerki chorągwiami, a na godz. 18.00 otwarcie lodowiska miejskiego.

21 grudnia, w godz. 14.00-18.00, zapraszamy na imprezę świąteczną połączoną z paradą św. Mikołaja, która przejdzie od ulicy Dworcowej do placu Wolności o godz. 16.00. W programie imprezy przewidziano kolędy i jasełka oraz świąteczną zabawę dla całej rodziny. Organizatorzy zapraszają również na uroczyste spotkanie prezydenta Zabrza z mieszkańcami, w trakcie którego harcerze przekażą Betlejemskie Światło Pokoju (godz. 16.30). Z koncertem wystąpi kapela góralska “Hajduk” ze Szczyrku (godz. 17.00).

Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy “Idą Święta” odbywać będzie się tradycyjnie na placu Wolności. Potrwa do 23 grudnia. W trakcie Jarmarku będzie można kupić najróżniejsze bożonarodzeniowe smakołyki, świąteczne wypieki, ozdoby, prezenty, czy wyroby rękodzieła artystycznego. Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na mieszkańców Zabrza i gości spoza naszego miasta czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji. Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowe informacje na stronie: www.mok.art.pl