Zapraszamy do Parku Miliona Świateł na Kąpielisku Leśnym

25.11.2021

Pałac Królowej Śniegu, świetlista komnata, górka do zjeżdżania, multimedialna Kryształowa Komnata przypominająca z oddali ogromną koronę, kolorowy Polarny Pociąg, tron Królowej Śniegu i foto punkty, to tylko część atrakcji, jakie czekają na tych, którzy odwiedzą Park Miliona Świateł na Kąpielisku Leśnym w Zabrzu. Jedyna tego typu atrakcja w całym województwie od pierwszych godzin po oficjalnym otwarciu przyciąga tłumy tych, którzy na własne oczy chcą zobaczyć wystawę „Królowa Śniegu  Park Miliona Świateł” – unikalny spektakl świetlno-muzyczny, który z pewnością zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Zabrze od wielu lat sprzyja aktywności i propaguje aktywne formy spędzania czasu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i gości, oprócz tradycyjnych iluminacji świątecznych, na terenie Kąpieliska Leśnego powstał interaktywny Park Miliona Świateł, którego tematem przewodnim jest podróż po krainie Królowej Śniegu. Ta nowa, zimowa atrakcja jest wspólnym przedsięwzięciem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu oraz firmy Multidekor. Wydarzenie zostało objęte specjalnym patronatem prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik.

Zimowe zagospodarowanie Kąpieliska Leśnego przy pomocy świetlnych instalacji to drugie otwarcie tego miejsca na tysiące spacerujących mieszkańców i turystów. – Zima w Kąpielisku Leśnym będzie w tym roku magiczna! Dotąd popularne głównie latem, Kąpielisko Leśne zaprezentuje się w nowej, zaskakującej szacie. Jesteśmy przekonani, że ta ekspozycja ściągnie do naszego pięknego miasta wielu turystów, którzy docenią nasze walory – stwierdza Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. – Gorąco zapraszam wszystkich na rodzinny spacer do Parku Miliona Świateł – dodaje prezydent.

– Dzięki temu, że udało nam się stworzyć wyjątkowy, bajkowy park światła, to popularne latem miejsce rozbłyśnie w pełni po zmroku, a mieszkańcy naszego miasta otrzymają świetny powód, aby aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Jesteśmy pewni, że „Królowa Śniegu – Park Miliona Świateł” będzie rodzinną atrakcją, gdzie wspólnie i w ciekawy sposób spędzą czas dzieci i dorośli – dodaje Zdzisław Trzepizur, prezes zarządu MOSiR w Zabrzu.

W 22-hektarowym Kąpielisku Leśnym na zwiedzających czeka pełna ciekawych  interaktywnych atrakcji i pobudzająca wszelkie zmysły, zimowa kraina Królowej Śniegu. Spacerując rozświetlonymi alejkami, w pobliżu jeziora, spotkamy m.in. przyjazne, chętnie pozujące do wspólnego zdjęcia, zwierzęta. Czeka tu ogromny pałac Królowej, jak również zabawa na świetlistej karuzeli. Dla amatorów śnieżnego szaleństwa przygotowano z kolei górkę do zjeżdżania. Niezwykłych doznań dostarczy multimedialna Kryształowa Komnata, przypominająca z oddali ogromną koronę. W tej niemal 10-metrowej instalacji można podziwiać niezwykle atrakcyjny, kolorowy świetlno-muzyczny spektakl. Kalejdoskop świateł i hipnotyzujące gwiazdy dostarczą niebywałych wrażeń, zaś harmonię zmieniających się barw i muzyki podziwiać będzie można z zewnątrz, jak i od środka. W kolorowej krainie nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. W specjalnie przygotowanym osłoniętym namiocie najmłodsze dzieci w podróż zabierze kolorowy Polarny Pociąg pilnowany przez uroczych strażników Królowej Śniegu – Świecące Polarne Niedźwiedzie. A na odważnych dorosłych czeka tron samej Królowej Śniegu.

Właśnie z myślą o pamiątkowych zdjęciach oraz o miłośnikach mediów społecznościowych przewidziano wiele atrakcyjnych foto punktów, choć ze względu na niezwykłą grę świateł i blasków, ilość możliwości fotograficznych jest wprost nieskończona. Nie zabrakło tu również instalacji dla zakochanych w postaci świetlnego napisu MIŁOŚĆ. – Jestem pewna, że w tym miejscu wielu zabrzan wypowie najpiękniejsze, płynące prosto z serca, słowa – mówi prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

– Dzięki milionowi energooszczędnych świateł LED, innowacyjnym efektom świetlnym i dźwiękowym oraz dynamicznym animacjom, wieczorny spacer po Parku Miliona Świateł w Kąpielisku Leśnym będzie niezwykle ekscytującym przeżyciem dla całej rodziny. Wspomnienia z pewnością zostaną na długo w pamięci odwiedzających – dodaje Grzegorz Podogrocki, prezes Zarządu Multidekor, polskiej firmy, która stworzyła Park Miliona Świateł i od 25 lat jest liderem rynku iluminacji i dekoracji w Polsce.

Więcej informacji oraz bilety: www.parkmilionaswiatel.pl