Zakończyła się Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł 2021

25.11.2021

6476 z 38 zabrzańskich placówek oświatowych wzięło udział w tegorocznej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Uroczyste podsumowanie działań, w które zaangażowane były dzieci, nauczyciele i rodzice odbyło się 24 listopada w Zespole Szkół Specjalnych nr 42 przy ul. Sienkiewicza 43 w Zabrzu. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych naszego miasta, w tym zastępca prezydenta Miasta Zabrze Krzysztof Lewandowski oraz dyrektor Biura Prezydenta Miasta Zabrze Jan Pawluch, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Urszula Koszutska, pełnomocnik prezydenta Miasta Zabrze ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień, a także 35 uczniów reprezentujących dziewięć nagrodzonych szkól – laureatów ogólnopolskiego konkursu plastycznego Szczęśliwa chwila – Szczęśliwy dzień oraz dziewięciu koordynatorów akcji szkolnych.

Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł” na rok szkolny 2020/21 została przygotowana specjalnie z myślą o wsparciu dzieci i młodzieży oraz ich rodziców w trudnych czasach izolacji społecznej. Wszystkie prowadzone zajęcia z uczniami, konkursy i działania szkół miały za zadanie budować u dzieci  kompetencje radzenia sobie z problemami oraz wspierać umiejętności dotyczące wyzwalania pozytywnych emocji.

Była to dla Miasta Zabrze jubileuszowa bo 20 już kampania. Każdego roku bierze w niej udział większość zabrzańskich szkół podstawowych.

W tym roku zgłoszonych zostało 38 placówek oświatowych, w tym: 35 szkół podstawowych,  Młodzieżowy Dom Kultury nr 1, Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 3 oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zabrzu.

W trakcie wczorajszego podsumowania Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł wręczono nagrody i wyróżnienia  tegorocznym laureatom, a koordynatorzy kampanii otrzymali certyfikaty. Uroczystość uświetnił występ artystyczny uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 42 w Zabrzu, którzy zaprezentowali przedstawienie teatralne pt. „Pan Kotek”.