Ruszył “II Kongres GOZpodarka”

27.10.2021

Katarzyna Dzióba, zastępca prezydenta Miasta Zabrze wzięła udział w debacie “Energetyka w czasach rewolucji ESG”, która odbywa się dzisiaj w Zabrzu w ramach II Kongresu GOZpodarka. Uczestnicy debaty będą mówili m.in. o tym, jak wdrożyć w Polsce gospodarkę obiegu zamkniętego, czy też o tym, czy uda się stworzyć system, w którym wykorzystanie surowców wtórnych będzie bardziej opłacalne niż eksploatowanie surowców pierwotnych. Zastanowią się też nad tym, jaką rolę w dążeniu do gospodarki obiegu zamkniętego może mieć ESG.

“Kongres GOZpodarka” to przestrzeń do dyskusji na temat modelu wdrażania Gospodarki Obiegu Zamkniętego w Polsce, do udziału w której zaproszono przedstawicieli rządu, samorządu, a także dziennikarzy, naukowców i przedstawicieli biznesu.

Pomysł, aby “Kongres GOZpodarka” odbywał się w Zabrzu nie jest przypadkowy – nasze miasto od 2018 r. realizuje koncepcję GOZ w praktyce – mieszkańcy Zabrza i Bytomia korzystają z ciepła, które w nowoczesnej elektrociepłowni Fortum jest wytwarzane z paliwa z odpadów.