Polski Związek Niewidomych świętował

27.10.2021

26 października w Centrum Usług Społecznych członkowie zabrzańskiego koła Polskiego Związku Niewidomych spotkali się na corocznej uroczystości z okazji Dnia Białej Laski. W obchodach z ramienia zabrzańskiego samorządu uczestniczył Krzysztof Lewandowski, zastępca prezydenta miasta Zabrze.

W sposób szczególny dziękuję za społeczną integrację, rehabilitację, ochronę interesów zawodowych i społecznych osób niewidomych. Kierując się poczuciem odpowiedzialności dzielicie się również swoją wiedzą i doświadczeniem. Życzę Państwu niewyczerpanej energii do działania, optymizmu i dobrego zdrowia – zwrócił się w stronę uczestników spotkania Krzysztof Lewandowski.

Zabrzańskie koło Polskiego Związku Niewidomych istnieje od 1952 roku. Jego zasadniczym celem jest integracja niewidomych ze społeczeństwem poprzez rehabilitację i udział w życiu społecznym, kulturalnym i zawodowym miasta, a także wsparcie przy skomplikowanej i kosztownej rehabilitacji. Pomaga pozyskiwać potrzebującym pieniądze na sprzęt, kontaktuje z lekarzami, organizuje u siebie spotkania z optykiem, a także przygotowuje warsztaty terapii zajęciowej dla młodzieży i dorosłych. Stara się także informować społeczeństwo o tym jak pomagać ociemniałym w codziennym życiu.