Wisława Szymborska we wspomnieniach Michała Rusinka – już w niedzielę!

22.10.2021

Już w najbliższy poniedziałek w naszym mieście rozpocznie się IV Literacka Konferencja Naukowa “Przed i po – Wisława Szymborska”. W tym roku spotkamy się na sesji poświęconej twórczości wybitnej polskiej poetki, laureatki literackiej Nagrody Nobla, Wisławy Szymborskiej. Obrady, które rozpoczną się 25 października, odbędą się w Łaźni Łańcuszkowej Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu (ul. Wolności 408).

Literackie konferencje naukowe, które od kilku lat Miasto Zabrze organizuje z Instytutem Literaturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego, cieszą się dużym uznaniem nie tylko wśród wybitnych polskich badaczy, ale także mieszkańców naszego regionu. Współorganizatorami tegorocznej edycji są: Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz Miejska Biblioteka w Zabrzu.

W ramach IV Literackiej Konferencji Naukowej “Przed i po. Wisława Szymborska” odbędą się także wyjątkowo ciekawe wydarzenia towarzyszące. Pierwsze zaplanowano na najbliższą niedzielę – 24 października. O godz. 16.00 w Ośrodku Działań Artystycznych (Scena Kameralna, Park Hutniczy 11) zorganizowane zostanie spotkanie pt. “Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej” z udziałem Michała Rusinka.

Natomiast dzień później – 25 października, o godz. 17.00, w Łaźni Łańcuszkowej (ul. Wolności 408), zaplanowano panel dyskusyjny “Wspominamy poetkę. Wisława Szymborska”. Poetkę wspominać będą przyjaciele i bliscy znajomi – Joanna Gromek-Illg, Teresa Walas, Jerzy Illg oraz Janusz Stępiński.

Więcej o IV Literackiej Konferencji Naukowej “Przed i po – Wisława Szymborska” przeczytacie Państwo TUTAJ.