Rozsmakuj się w Zabrzu – wieczór promocyjny Zabrzańskiego Przewodnika Kulinarnego

19.10.2021

Karol Okrasa to człowiek, którego przedstawiać nie trzeba – to dzisiaj jeden z najzdolniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich szefów kuchni. I to właśnie on już w najbliższą sobotę poprowadzi swój autorski pokaz kulinarny, który połączony będzie z degustacją przygotowanych potraw. Pokaz Okrasy będzie częścią wieczoru promocyjnego Zabrzańskiego Przewodnika Kulinarnego.

W trakcie imprezy, która wystartuje w Łaźni Łańcuszkowej Sztolni Królowa Luiza o godz. 16.00, przewidziano także prezentację i wykłady sommelierów, prezentację grilli marki Weber oraz prezentację restauratorów tegorocznego Zabrzańskiego Festiwalu Restauracji.

Zabrzański Przewodnik Kulinarny wydany został wiosną br. Do projektu zgłosiło się 33 zabrzańskich restauratorów. Przewodnik zawiera fotografie prezentowanych lokali, opis kuchni wraz z kulinarnymi bestsellerami, dane teleadresowe, mapkę oraz co wyróżnia każdego z restauratorów. Jest to pierwszy tego typu przewodnik kulinarny na Śląsku powstały z myślą o wsparciu branży, jak również stanowiący doskonałe źródło informacji dla mieszkańców i turystów.

Warto zauważyć, jak bogata jest dzisiaj oferta lokalnych restauratorów. Na ulicach naszego miasta swoją klasę prezentują zabrzańskie lokale gastronomiczne z różnorodną kuchnią – od tradycyjnej kuchni śląskiej i kuchni polskiej, przez japońskie sushi, aż po finezyjne połączenia kuchni międzykontynentalnej. Jest to dobitne potwierdzenie jednej  z głównych cech Zabrza – przeplatania się tradycji z nowoczesnością.