Za nami zawody jeździeckie dla dzieci “Pony Cup”

27.09.2021

W sobotę na terenie Klubu Jeździeckiego Maciejówka MOSIR Zabrze odbyły się amatorskie zawody jeździeckie Pony Cup 2021 dla dzieci do lat 14. Organizatorami była Fundacja Końskie Zdrowie w Elblągu oraz Klub Jeździecki Maciejówka MOSiR Zabrze. Zabrzański samorząd reprezentowała prezydent miasta Małgorzata Mańka-Szulik.

– Działalność Stowarzyszenia aktywizuje miłośników koni, ale także zachęca zabrzan i mieszkańców regionu do rekreacji i aktywnych form wypoczynku – komentuje Małgorzata Mańka-Szulik. – Rozwijacie i doskonalicie umiejętności osób, dla których jazda konna i sporty jeździeckie są pasją życiową. Na duże uznanie zasługuje fakt pielęgnowania chlubnych tradycji jeździectwa oraz rozpowszechnianie wiedzy w tym zakresie przez Waszą działalność.

Pony Cup 2021 w Zabrzu składały się z trzech konkursów:

• Konkurs nr 1. Pony Games prowadzony dla dzieci niejeżdżących samodzielnie – dla dzieci do lat 12.
  • Konkurs nr 2. Pony Games dla dzieci jeżdżących samodzielnie na czas – dla dzieci do lat 12.
  • Konkurs nr 3. Skoki przez przeszkody – wys. przeszkód do 50cm – dla dzieci do lat 14.