To już ostatnie koncerty w ramach XXVI Międzynarodowego Zabrzańskiego Festiwalu Organowego im. ks. Antoniego Chlondowskiego

24.09.2021

Powoli końca dobiega XXVI edycja Międzynarodowego Zabrzańskiego Festiwalu Organowego im. ks. Antoniego Chlondowskiego, który rozpoczęła się w naszym mieście 4 września. Dzisiaj, o godz. 18.30, w Kościele pw. św. Jadwigi przy ul. Wolności 504 odbędzie się pierwszy z trzech ostatnich koncertów, jakie będziemy mogli wysłuchać w ramach tegorocznej edycji tego wyjątkowego wydarzenia muzycznego. Wystąpią uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zabrzu.

Jutro, o godz. 16.30, w Kościele pw. św. Teresy przy ul. św. Teresy 2 melomanii wysłuchać będą mogli koncertu Jana Bartłomieja Bokszczanina oraz Chóru “Resonans con tutti”. Natomiast w najbliższą niedzielę, o godz. 17.00, w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny przy ul. Bytomskiej 111 wystąpi Walter D’Arcangelo.

Międzynarodowy Zabrzański Festiwal Organowy im. ks. Antoniego Chlondowskiego to prawdziwa uczta dla melomanów. Organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia artystycznego, który odbywa się pod patronatem prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik, jest Urząd Miejski w Zabrzu, a dyrektorem artystycznym Waldemar Krawiec.