„Po trzydziestce” – wystawa z okazji 30-lecia Instytutu Fotografii Kreatywnej Uniwersytetu Śląskiego w Opawie

24.09.2021


W Galerii Muzeum Miejskiego Café Silesia trwa jubileuszowa wystawa z okazji 30-lecia Instytutu Fotografii Kreatywnej Uniwersytetu Śląskiego w Opawie. W jej ramach zaprezentowane zostaną prace autorstwa aktualnych studentów z ostatnich pięciu lat. Wielu z nich może poszczycić się nagrodami i wyróżnieniami uzyskanymi w prestiżowych konkursach fotograficznych na całym świecie, na czele z Word Press Photo Contest.

Co warte pokreślenia, aktualnie w 19-osobowej kadrze wykładowców znajduje się czterech Polaków: Jan Brykczyński, Michał Szalast, dr Rafał Milach oraz dr Arkadiusz Gola. Na przestrzeni 30 lat działalności Instytut zorganizował wiele wystaw na terenie Czech oraz w wielu miastach w Europie, m.in. w: Brnie, Warszawie, Katowicach, Budapeszcie, Moskwie, Wilnie, Wiedniu, Berlinie oraz Paryżu.

Instytut Twórczej Fotografii powstał w 1990 roku przy Uniwersytecie Śląskim w Opawie. Jest jedną z najlepszych i najważniejszych szkół fotografii w Europie. Wśród jego wykładowców i absolwentów można znaleźć wielu wybitnych twórców, zdobywców najważniejszych nagród i wyróżnień w dziedzinie fotografii.

Wystawę „Po trzydziestce” zwiedzać będzie można do 24 października br.

Galeria Muzeum Miejskiego Café Silesia
ul. 3 Maja 6, tel. 32 777 05 01
Godziny otwarcia: wtorek, środa, piątek: 9.00–16.00, czwartek: 9.00–18.00, sobota i niedziela: 10.00–14.00, poniedziałek: nieczynne.

Poniżej galeria zdjęć z wernisażu wystawy „Po trzydziestce”: