Dwie prestiżowe nagrody dla zabrzańskich obiektów w konkursie “Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”

23.09.2021

Wczoraj, podczas gali finałowej na Zamku Królewskim w Warszawie, zakończyła się kolejna edycja plebiscytu “Modernizacja Roku”. Wśród finalistów znalazły się dwa zabrzańskie obiekty: Centrum Usług Społecznych przy ul. Stalmacha oraz Żłobek Miejski przy ul. Niedziałkowskiego.

Miasto Zabrze otrzymało pierwsze miejsce w kategorii “Obiekt użyteczności publicznej” za rewitalizację budynku “starej gazowni” na os. Zandka i przekształcenie go w służące mieszkańcom Centrum Usług Społecznych.

Komisja Ogólnopolskiego Konkursu Budowanego “Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” doceniła przeprowadzoną na przestrzeni lat rekonstrukcję i adaptację obiektów poprzemysłowych Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, przyznając miastu specjalną nagrodę “Obiekt XXV-lecia”, którą ufundowano z okazji jubileuszu 25-lecia tego konkursu.

Plebiscyt “Modernizacja Roku” to przedsięwzięcie, które promuje najlepsze dokonania w zakresie modernizacji obiektów budowlanych i rewitalizacji obszarów oraz nowych budynków. Konkurs nie tylko nagradza i wyłania najlepszych, ale również prezentuje wszelkie działania z zakresu modernizacji, które zostały zrealizowane na przestrzeni ostatnich lat na terenie naszego kraju. Z prezentowanych modernizacji i nowych budynków wyłania się obraz zmieniającej się Polski.