11. Metropolitalna Noc Teatrów w Zabrzu

13.09.2021

Piosenki z bajek i spektakli dla dorosłych, projekcja teatru TV, a także dwie sztuki teatralne – to atrakcje, jakie z okazji tegorocznej Metropolitalnej Nocy Teatrów przygotował Teatr Nowy w Zabrzu. Święto wróciło po niemal dwuletniej przerwie – 11 września swoje najlepsze spektakle zaprezentowało trzynaście teatrów Metropolii.

Oprócz spektakli na miłośników teatru czekały atrakcje specjalne – koncerty, wspólne muzykowanie z artystami, warsztaty, pokazy i spotkania z twórcami. Wszystko za przysłowiową złotówkę lub za darmo.

W samo południe Teatr Nowy w Zabrzu zaprosił milusińskich wraz z rodzicami na koncert piosenek z bajek na placu przed Teatrem. O godz. 14.00 odbyła się projekcja teatru TV produkcji własnej Teatru Nowego, zatytułowana „Żywi ludzie”.

O godz. 16.00, w Sali prób była okazja by spotkać się z aktorami i twórcami najnowszej premiery: „Dom lalki. Część druga”, w reżyserii Katarzyny Deszcz. Z kolei o godz. 19.00, na Scenie Kameralnej, zaprezentowany został spektakl „Źli Żydzi” J. Harmona, w reżyserii Marcina Sławińskiego. Dwie godziny nieustającego śmiechu zagwarantował spektakl „Okno na parlament” – lekka i niezwykle zabawna komedia pomyłek i fałszywych tożsamości.

Zabrzańska noc teatrów zakończyła się wyjątkowym koncertem – na dobranoc Teatr Nowy w Zabrzu zaprosił „W krainę miłości”, skąd popłynęły liryczne dźwięki piosenek ze spektakli autorstwa Anny Steli.