Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wydarzenie: “Ale kosmos! Geburtstag LEMA”

10.09.2021

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu zaprasza na kolejne wydarzenie organizowane z okazji 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema. W najbliższą niedzielę, 12 września, w Pubie Oficyna przy ul. Wolności 211A o godz. 18.00 rozpocznie się spotkaniem z prof. Jolantą Tambor, która w rozmowie z Urszulą Makselon i Małgorzatą Zalewską-Zemłą przybliżą nam język Lema.

Warto dodać, że twórczość tego wybitnego pisarza przełożona została na ponad 40 języków. Zwieńczeniem wieczoru będzie koncert Erith, który zaplanowano na godz. 20.00. Jej występy solowe to performance, elektroniczne show, podczas których artystka wciąga publiczność do swojego kosmicznego świata. Erith loopuje poszczególne sample, do których dogrywa instrumenty, śpiewa, a jej znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczny taniec i towarzysząca temu wszystkiemu gra świateł. Na początku roku wydała swój kolejny album „Miasto Snów”. Jej pierwszy longplay „Speed of Light”, został uznany jako jeden z najciekawszych debiutów na polskiej scenie muzycznej. Jako laureatka prestiżowego konkursu Firestone – Headliners of Tomorrow wystąpiła w 2019 roku na Open’er Festivalu, a w swojej ledwie kilkuletniej karierze zdążyła zagrać już ponad 100 koncertów w Polsce i za granicą.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu “dyLEMaty i poLEMiki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.