W Filharmonii Zabrzańskiej wystąpi Iris Munos

09.09.2021

Miasto Zabrze oraz Filharmonia Zabrzańska zapraszają na koncert piosenki francuskiej “Gainsbourg czy Gainsbarre?” w wykonaniu Iris Munos, który odbędzie się już dzisiaj o godz. w Filharmonii Zabrzańskiej.

Iris Munos urodziła się w Perpignan, we Francji, na granicy z Hiszpanią, w wielokulturowej rodzinie, gdzie wychowanie miesza się z artystyczną aktywnością. Od 2012 r. mieszka w Polsce, w Poznaniu, gdzie dzieli swoje życie pomiędzy nauczanie języka, teatr i piosenkę. Jej zamiłowanie do piękna francuskich tekstów zauważyć można było podczas ponad stu koncertów, które zagrała w całej Polsce. Jej ostatni recital zatytułowany był: „A gdyby Brel był kobietą?…” Zanim zdecydowała się na piosenki Serge’a i elektro – rockową atmosferę, zachwycała publiczność głosem, któremu towarzyszyło jedynie pianino.

W repertuarze, który będziemy mieli okazję wysłuchać dzisiaj w Zabrzu, Iris Munos składa hołd muzycznej kreacji Serge’a Gainsbourg’a – jednej z najwybitniejszych postaci francuskiej sceny muzycznej, wykonując pełen emocji i współczesnych elementów koncert. Iris, z akompaniamentem Mateusza Rychłego (gitara elektryczna) oraz Jakuba Kaczmarka (pianino), stworzyła popowo-rockowy, podszyty funkowymi dźwiękami i pozostawiający wiele miejsca dla jej głosu i interpretacji, koncert. Jego muzyczna i wizualna strona zaspokoi gusta niefrancuskojęzycznej części publiczności mniej przywiązanej do pełnych poetyki słów Serge’a.

Bilety na dzisiejszy koncert są jeszcze dostępne w kasie instytucji przy ul. Park Hutniczy 7.