Kryminalne zagadki Śląska. Spotkanie autorskie z Adamem Regiewiczem

07.09.2021

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu zaprasza na spotkanie autorskie z Adamem Regiewiczem, połączone z premierą „trylogii zabrzańskiej”, która na pewno będzie obowiązkową lekturą dla miłośników kryminałów oraz Zabrza.

Akcja trzech najnowszych powieści Adama Regiewicza rozgrywa się w Zabrzu. Dokładne opisy miejsc i lokalizacje pozwalają mieszkańcom poczuć się, jakby sami przemieszczali się po mieście, towarzysząc inspektorowi Ryszardowi Bułkowskiemu, nazywanego przez wszystkich „Bagietą”. W książkach znajdziemy nieszablonowe zbrodnie, nawiązujące do różnych kultów, historii i innych zjawisk. Coś, co wydaje się oczywiste po pierwszych stronach powieści, nagle okazuje się być całkiem inne, zostawiając zaskoczonego czytelnika.

Adam Regiewicz jest profesorem nauk humanistycznych na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie, a z zamiłowania filmoznawcą i antropologiem. Przez wiele lat był nauczycielem zabrzańskiego liceum, obecnie kieruje Instytutem Literaturoznawstwa. Autor kryminałów „Kamienica przy Antycznej” i „Ucieczki Jakuba Krafta”.

W trakcie spotkania, które poprowadzi prof. Artur Żywiołek, będzie również możliwość nabycia trylogii – „Hubertus”, „Krampus” i „Krojcok”, w promocyjnej cenie.

Do Kawiarni Artystycznej zaprasza sam autor:

Spotkanie jest realizowane w ramach projektu „Kryminalne zagadki Śląska: reaktywacja” dofinansowanego przez MKDNiS oraz „Literatura w Zabrzu – Zabrze w literaturze” z okazji 100-lecia miasta Zabrze.