Za nami pierwszy bieg na Wieżę Ciśnień!

06.09.2021

Ponad stu zawodników wystartowało w ub. sobotę w biegu pod hasłem „Ciśniemy na wieżę” w Zabrzu. Bieg był nietypowy, bo odbywał się na klatce schodowej wyremontowanej Wieży Ciśnień przy ul. Zamoyskiego. Uczestnicy mieli do pokonania siedem pięter i około 130 stopni. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz Stowarzyszenie Skuteczni dla Zabrza. Wzięli w nim udział zarówno profesjonalni biegacze, jak i pasjonaci.

Była to przedpremierowa okazja, by zobaczyć budynek po remoncie — perłę na szlaku zabytków zabrzańskich. Obecnie trwają w nim ostatnie prace wykończeniowe. Obiekt niebawem zostanie udostępniony mieszkańcom i turystom.

Na podium, jeśli chodzi o panie stanęły: Katarzyna Wróbel, Katarzyna Osowska oraz Katarzyna Honcek, a wśród panów najlepsi okazali się: Adrian Bednarsk, Patryk Sosna oraz Tomasz Sadło.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar, dyrektor Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu Bartłomiej Szewczyk, zabrzańscy radni i in.