Piknik “Jesteśmy dostępni dla Was”

03.09.2021

W Centrum Usług Społecznych przy ul. Stalmacha 7 w Zabrzu odbył się dzisiaj piknik pod hasłem “Jesteśmy dostępni dla Was”. Jego głównym organizatorem było Stowarzyszenie “Most”. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu “Zsieciowane Zabrze”, którego głównym celem jest poszerzenie wiedzy nt. dostępności. dla osób z niepełnosprawnościami, a także zintegrowanie środowiska.

Projekt “Zsieciowane Zabrze” pokazuje też, jak ważne dla osób z niepełnosprawnościami, ich opiekunów i najbliższych jest wyeliminowanie różnego typu barier z życia społecznego.

Uczestnicy pikniku mogli liczyć m.in. na animacje dla dzieci i młodzieży prowadzone przez Centrum Aktywności Młodzieżowej z Katowic, dmuchańca zapewnionego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu, zabawy w “Kąciku Malucha” prowadzone przez Centrum Integracji Społecznej, a także poczęstunek przygotowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej działające przy Stowarzyszeniu “Tęcza”. Swoje stoiska miały podczas pikniku m.in.: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Zabrzu oraz Polski Związek Niewidomych. W trakcie wydarzenia zabrzański samorząd reprezentował zastępca prezydent Miasta Zabrze Krzysztof Lewandowski.