Nowy rok szkolny 2021/2022

01.09.2021

Szanowni dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy oświaty, drodzy rodzice i uczniowie w dzień inauguracji nowego roku szkolnego 2021/2022 życzę, aby był to rok spokojnej pracy, owocnej nauki, cennych doświadczeń, a także zadowolenia z efektów, jakie przynosi rozwijanie zainteresowań i pasji.

Uczniowie są dumą Zabrza, a edukacja stanowi jeden z priorytetów naszego samorządu w dążeniu do zrównoważonego rozwoju miasta. Od lat troszczymy się o jak najlepsze warunki do kształcenia dzieci i młodzieży oraz realizujemy projekty oświatowe systematycznie modernizując obiekty szkolne, rozbudowując bazę rekreacyjno-sportową, udostępniając nowoczesny sprzęt i wyposażenie, a także przeznaczając fundusze na podnoszenie kwalifikacji i rozwój zawodowy nauczycieli.

Utrzymujące się zagrożenie pandemiczne stawia przed oświatą wiele nowych wyzwań, które wymagały i nadal będą wymagać wyjątkowego zaangażowania oraz zdolności adaptacyjnych.

Jestem przekonana, że zabrzańscy uczniowie dzięki wspólnym wysiłkom będą potrafili w pełni wykorzystać czas przeznaczony na naukę, a także rozwijanie swoich zainteresowań artystycznych, naukowych i sportowych.

Całej zabrzańskiej społeczności szkolnej życzę wszystkiego co najpiękniejsze. Satysfakcji osobistej i zawodowej, wielu sukcesów oraz spełnienia planów i marzeń.

Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza