Zakończył się Carnall Festiwal

30.08.2021

Koncertem pszczyńskiego zespołu rockowego Hard Rockets zakończył się w ub. sobotę Carnall Festival. Projekt ten zyskał uznanie publiczności, co widać było wyraźnie na kolejnych występach, które organizowane były w wakacyjne weekendy w Strefie Carnall Sztolni Królowa Luiza.

Carnall Festiwal to projekt, który Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zrealizowało dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

W ramach wydarzenia wystąpili m.in.: Kraków Street Band, Helene Vis, Ścigani, Sebastian Riedel, Bartek Miarka, Michał Kielak, zespół CREE, z którym gościnnie wystąpili: Kuba Badach, Marcelina, Arbadab (Kaliber 44) oraz Piotr Kupicha (Feel), Kathia oraz Hard Rockets.

Uroczyste otwarcie zrewitalizowanej strefy Carnall – naziemnej części Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu – odbyło się na początku lipca br. Nowa strefa, to nowe atrakcje, ale też i nowe możliwości. Ta niezwykła, poprzemysłowa przestrzeń, która dzięki rewitalizacji zyskała drugie życie stała się właśnie największą, kulturalną strefą w Polsce.