Boisko w OSR “Walka” zyskało nową nawierzchnię

26.08.2021

Dzisiaj w Zabrzu oddano do użytku zmodernizowane boisko piłkarskie w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym „Walka” przy ul. Jaskółczej. Umowę na modernizację boiska podpisano w zabrzańskim Ratuszu 14 czerwca br. Wartość inwestycji to ponad 2 mln zł, z czego 1 mln zł stanowi dofinansowanie pozyskane przez Miasto Zabrze z Ministerstwa Sportu.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele zabrzańskiego samorządu na czele z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik, zastępcą prezydenta Miasta Zabrze Krzysztofem Lewandowskim, radnymi Rady Miasta Zabrze, naczelnikami poszczególnych wydziałów Urzędu Miejskiego w Zabrzu, dyrektor Jednostki Gospodarki Nieruchomościami w Zabrzu Tomasz Saternus, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu Zdzisław Trzepizur, właściciel firmy Interhall Sp. z o.o. Szymon Kurdziel oraz dyrektor Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze – Łukasz Milik.

– Z myślą o sporcie profesjonalnym, jak również amatorskim i rekreacyjnym konsekwentnie rozbudowujemy miejską infrastrukturę – komentowała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Modernizacja ta była długo oczekiwana przez zawodników i uczniów. Pozwoli ona kształcić przyszłe pokolenia zabrzańskich sportowców.

Zakres prac obejmował:

• usunięcie istniejącej nawierzchni z trawy syntetycznej wraz z jej utylizacją,
  • poprawę górnej warstwy podbudowy w celu jej wyrównania,
  • ułożenie nowej nawierzchni z trawy syntetycznej z liniami do piłki nożnej wraz z wypełnieniem nawierzchni piaskiem kwarcowym i granulatem gumowym EPDM,
  • montaż nowych bramek piłkarskich.

Wartość zamówienia wyniosła 2 mln 250 tys. zł brutto, w tym:

• dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zadania inwestycyjnego w ramach programu „SPORTOWA POLSKA – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2020” – 1 mln 125 tys. zł brutto,
  • środki własne Miasta Zabrze – 1 mln 125 tys. zł brutto.

Prace remontowe prowadzone były od 1 lipca br. Wykonawcą prac była firma Interhall Sp. z o.o.