Szczypiorniści Górnika Zabrze zaprezentowali aktualny skład drużyny

18.08.2021

Dwa tygodnie przed inauguracją rozgrywek PGNiG Superligi, drużyna Górnika Zabrze oficjalnie zaprezentowała się kibicom, sponsorom i władzom miasta.

Trójkolorowi pochwalili się nie tylko nowymi strojami meczowymi, ale przede wszystkim odświeżonym składem i  oczekiwaniami na najbliższy sezon. – Górnik się zmienił. Odeszło wiele ikon tego klubu, jak Bartek Tomczak, Sasza Buszkow, Rafał Gliński czy Iso Sluijters, ale pojawiło też wielu młodych – zainaugurował wtorkowe święto prezes Bogdan Kmiecik. –  Musimy patrzeć w przyszłość i patrzymy także na przyszłoroczne stulecie miasta. Liczymy, że uda nam się wnieść w to święto także naszą małą cegiełkę w postaci sukcesu sportowego.

W podobnym tonie wypowiadała się Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Miasta Zabrze. – Cieszę się, że spotykamy się w tej nowej, pięknie odrestaurowanej przestrzeni, Strefie Carnall. Będzie to świetne miejsce, by ochłonąć z emocji, które zapewne dostarczą nam zawodnicy Górnika w najbliższym sezonie – komentowała. – Jesteśmy dość młodym, bo ledwie stuletnim miastem, ale miastem z ambicjami i sukcesami sportowymi. Liczymy, że i tym razem możemy liczyć na naszych szczypiornistów.