Elegia Śląska w Domu Muzyki i Tańca

18.08.2021

“Elegia Śląska” to tytuł najnowszego widowiska scenicznego przygotowanego przez Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. Ten niepowtarzalny koncert, który premierowo odbył się w czerwcu br. w Katowicach, będzie można obejrzeć także na scenie Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Bezpłatne zaproszenia na to wydarzenie można już odbierać w kasie DMiT.

„Elegia Śląska” to prawdziwe muzyczne wydarzenie, w którym wykorzystując swój cały potencjał artystyczny, RZAWP upamiętnia wspólny trud i zaangażowanie Polaków walczących o powrót Górnego Śląska do Macierzy. Znalazło się w nim wiele autentycznych śląskich pieśni i piosenek powstałych w tym okresie, zaś warstwa narracyjna zapozna nas z tłem historycznym tych wydarzeń i wieloma, często mało znanymi faktami, związanymi z tym powstańczym zrywem. Na scenie w ponad siedemdziesięciominutowym barwnym spektaklu słowno-muzycznym pojawi się około 100 wykonawców: solistów wokalistów, artystów chóru i baletu oraz orkiestra symfoniczna.

Bilety: Zapraszamy do kasy Domu Muzyki i Tańca po odbiór bezpłatnych zaproszeń. Kasa czynna jest od poniedziałku do piątku od 10.00 – 16.00.