Akcja “Zaszczep się w Twojej Parafii”

13.08.2021

W niedzielę, 15 sierpnia, mieszkańcy Zabrza będą mogli zaszczepić się przeciw Covid-19 przy kościołach, które zgłosiły chęć udziału w akcji zainicjowanej przez wojewodę śląskiego #SzczepimySię w parafiach.

Organizowana przez wojewodę wspólnie z duchowieństwem i samorządami akcja obejmie praktycznie całe województwo. Zgłosiło się do niej bowiem prawie 150 parafii ze 167 gmin naszego regionu, w tym również Zabrze.

Zaszczepić będzie można się bez wcześniejszych zapisów czy rejestracji – wystarczy tylko przyjść i mieć ze sobą dowód osobisty. W Zabrzu do akcji przystąpiły trzy parafie:

pw. św. Wawrzyńca (w godz. 7.00-17.00)

pw. św. Anny (w godz. 7.00 – 19.00)

pw. Bożego Ciała (w godz. 15.00-18.00).

Na mieszkańców czekać będą jednodawkowe szczepionki Johnson & Johnson oraz dwudawkowe Pfizera (drugą dawkę będzie można przyjąć w dowolnym innym punkcie).

Lista wszystkich parafii, w których będzie się można zaszczepić w najbliższą niedzielę w naszym województwie, znajduje się na stronie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w zakładce Covid-19. Tam też znajduje się lista naszych weekendowych mobilnych punktów szczepień, tworzonych przy okazji wydarzeń w gminach.