Zmiana organizacji ruchu na czas 78. Tour de Pologne

10.08.2021

Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu informuje, że 15 sierpnia br. na terenie miasta Zabrze odbędzie się VII etap wyścigu  78 Tour de Pologne. Start wyścigu zaplanowany został na godz. 14.50. 

Wyścig rozpocznie się od przejazdu honorowego z ul. Roosevelta przy parkingu Stadionu im. Ernesta Pohla i dalej ulicami: gen. de Gaulle’a – al. Korfantego do skrzyżowania z ul. Gdańską, gdzie na rondzie nastąpi nawrót peletonu i jazda z powrotem al. Korfantego – Gen. de Gaulle’a – Winklera – Makoszowską.

W ciągu ul. Makoszowskiej w rejonie dawnej Koksowni Makoszowy o godz. 15.10 nastąpi start ostry wyścigu, który następnie przejedzie ul. Legnicką w kierunku Przyszowic.

W związku z powyższym w dniu 15.08.2021 r. na drogach naszego miasta wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu:

  • od godziny 6.30 do godziny 19.00 całkowicie wyłączona z ruchu pojazdów będzie ul. Roosevelta jedynie na odcinku od ronda przy ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Damrota.

      Objazd zamkniętego odcinka ul. Roosevelta odbywał się będzie w obydwu kierunkach ulicami: Damrota – Olimpijską – Piłsudskiego;

  • w ciągu ul. Damrota na odcinku od skrzyżowania z ul. Roosevelta do skrzyżowania z ul. Chłopską zabronione będzie parkowanie pojazdów (na jezdni i na chodniku);
  • na czas przejazdu wyścigu (w godzinach 14.50 – 15.20) następowało będzie krótkotrwałe wstrzymywanie ruchu na trasie przejazdowej i na skrzyżowaniach z nią połączonych.

Kierowanie ruchem będzie prowadzone przez funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej oraz osoby do tego uprawnione.

Trasa 78. Tour de Pologne przebiega również przez miasta ościenne, co będzie miało wpływ na zmiany w kursowaniu pojazdów komunikacji publicznej na liniach obsługujących miasto Zabrze.