Za nami kolejny koncert w ramach Carnall Festival

19.07.2021

Kraków Street Band, który zagrał w ub. sobotę w strefie Carnall, spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony zabrzańskiej publiczności. Był to kolejny koncert, który odbył się w ramach Carnall Festival – projektu realizowanego przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Uroczyste otwarcie zrewitalizowanej strefy Carnall – naziemnej części Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu odbyło się na początku lipca. Nowa strefa, to nowe atrakcje, ale też i nowe możliwości. Ta niezwykła, poprzemysłowa przestrzeń, która dzięki rewitalizacji zyskała drugie życie stała się właśnie największą, kulturalną strefą w Polsce.

MGW zaprasza do strefy Carnall w każdą wakacyjną sobotę o godzinie 20.00.

A przed koncertem lub w innym dogodnym terminie warto przyjrzeć się strefie Carnall bliżej. Wychodząc naprzeciw turystom oferta została przygotowana tak, że każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośników techniki historii zapraszamy na zwiedzanie z przewodnikiem – ,,Droga górnika”, a tych nieco młodszych do udziału w naszej zabawie. Gra terenowa – ,,Misja ratownicza” – to gotowy scenariusz na rodzinne spędzenie czasu. Założenie jest proste są zadania do wykonanie i nagroda do odebrania.

Więcej informacji o ofercie turystycznej znajduje się na stronie www.sztolnialuiza.pl

Harmonogram koncertów, w ramach festiwalu:

  • 24 lipca – Helene Vis,,
  • 7 sierpnia – Ścigani,
  • 14 sierpnia – Sebastian Riedel, Bartek Miarka, Michał Kielak,
  • 20 sierpnia – Koncert Specjalny CREE, gościnnie wystąpią: Kuba Badach, Marcelina, Arbadab (Kaliber 44), Piotr Kupicha (Feel).
    Koncert z okazji 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego,
  • 21 sierpnia – Kathia,
  • 28 sierpnia – Hard Rockets.

*Na wszystkie koncerty wstęp wolny.
Adres: Strefa Carnall, ul. Wolności 408, Zabrze