Zabrze nie tylko na weekend

08.07.2021

Fascynujące opowieści, pełne mocy dźwięki i proste smaki ze śląskiego stołu to najtrafniejsza zapowiedź wydarzenia „Zabrze nie tylko na weekend”, które odbędzie się 10 i 11 lipca na ogrodzienieckim zamku.

Miasto Zabrze już po raz drugi na Zamku Ogrodzieniec organizuje imprezę plenerową pod hasłem „Zabrze nie tylko na weekend”, mającą przybliżyć turystom z całej Polski bogatą ofertę turystyczną, kulturalną i sportową miasta.

W ramach wydarzenia przewidziano wiele atrakcji, w tym opowieści o mrokach podziemi w wydaniu przewodników Kopalni Guido i Sztolni Królowa Luiza, pokazy Piłkarskiej Akademii Górnika Zabrze, animacje, gry, zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych. Nie zabraknie również tradycyjnych śląskich smaków i dźwięków. Na specjalne zaproszenie do Podzamcza przyjedzie górnicza orkiestra dęta – Orkiestra Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, a plenerowa kuchnia będzie wszystkich chętnych raczyć smakiem i aromatem znanych śląskich dań.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Tomasz Zubilewicz, który w sobotę zaprezentuje i podpisze autorską książkę „Zabrze na każdą pogodę”. Szczególną atrakcją imprezy będzie występ Teatru Nowego w Zabrzu, który w sobotni wieczór na scenie pod zamkiem wystawi „Zemstę” w reżyserii Zbigniewa Stryja.

Zeszłoroczna edycja wydarzenia „Zabrze na każdą pogodę” spotkała się z dużym zainteresowaniem turystów, którzy oprócz atutów Jury mogli poznać Zabrze i jego atrakcje. Organizatorzy są pełni wiary w to, że również w tym roku każdy, kto 10 i 11 lipca odwiedzi Zamek Ogrodzieniec przeżyje moc niezapomnianych wrażeń. Serdecznie zapraszamy!