Śniadanie Partnerów Programu „Klub Kibiców Śląskich Miast”

08.07.2021

Dziś rano w Klubie Biznesu na stadionie im. Ernesta Pohla odbyło się śniadanie Partnerów Programu „Klub Kibiców Śląskich Miast”, czyli 15 gmin, nie tylko z Województwa Śląskiego, które współpracują z zabrzańskim klubem.

Klub Kibiców Śląskich Miast jest to program skierowany do jednostek samorządu terytorialnego, których mieszkańcami są kibice Górnika Zabrze. Inicjatywa zakłada określone i konkretne działania obejmujące współprace pomiędzy Klubem, a podstawowymi jednostkami samorządu terytorialnego (gminą miejską, gminą miejsko-wiejską, gminą wiejską). Idea to przede wszystkim działania marketingowe skierowane do mieszkańców gmin, które mają na celu wzbudzić zainteresowanie Klubem i przyciągnąć ich na wydarzenia organizowane przez Górnik.

Gospodarzem spotkania była prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka–Szulik, która powitała serdecznie wszystkich gości, a przede wszystkim szeroko przedstawiła wszelkie działania, które w ostatnim czasie dzieją się wokół klubu 14-krotnych Mistrzów Polski.

Współgospodarzami wydarzenia byli prezesi wraz z zarządem Górnika Zabrze oraz Areny Zabrze, którzy również przedstawili gościom swoją działalność.

Oczywiście każdy z obecnych dziś reprezentantów wszystkich 15 gmin partnerskich zabrał głos przedstawiając związki swojej gminy z Górnikiem Zabrze, a także licząc na dalszą owocną dla obu stron współpracę.

Na zakończenie nie zabrakło przedsmaku sportowych emocji. Odbyło się bowiem losowanie, to przypominające losowania europejskich rozgrywek pucharowych, podczas którego przedstawiciele gmin najpierw zostali połączeni w pary z innymi gminami, a następnie każda para poznała rywala Górnika Zabrze, podczas meczu z którym dany duet gmin będzie partnerem społecznym spotkania.

Po rozmowach kuluarowych kończących dzisiejsze wydarzenie, wszyscy partnerzy deklarowali swoją obecność na meczach zabrzan w nadchodzącym sezonie oraz podczas dzisiejszej prezentacji Łukasza Podolskiego.