Dźwięki Smart City – ankieta dla mieszkańców Zabrza

05.07.2021

Wydział Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej w Zabrzu prowadzi badania ankietowe dedykowane dla mieszkańców naszego miasta dotyczące dźwięków smart city.

Współczesna technologia powiązana z wiedzą na temat złożonej natury akustyki miasta może dawać ogromne możliwości rozwoju naszego samorządu dlatego zachęcamy Państwa do udziału w ankiecie która dostępna jest poniżej:

Dźwięki potrafią dać nam dużo radości, ale i uprzykrzyć życie. Największe zagrożenie stanowi właśnie hałas powodowany ruchem drogowym, kolejowym i lotniczym, a najbardziej narażone na niego są duże miasta i tereny zurbanizowane. Hałas nie tylko utrudnia koncentrację, ale może prowadzić do uszkodzeń słuchu, bólów głowy czy zaburzeń sercowych. Dlatego też w mieście prowadzone są badania nad tworzeniem inteligentnej przestrzeni miejskiej.

Autorzy zabrzańskiej ankiety są przekonani, że kluczową przesłanką dla podejmowania decyzji dotyczących akustyki inteligentnej przestrzeni miejskiej, powinno być skuteczne rozpoznanie potrzeb i oczekiwań mieszkańców.